PP: Rasel pokonany. Kotwica gra dalej

Pewna wygrana 4:0 nad Raselem Dygowo zapewniła Kotwicy Kołobrzeg awans do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W najbliższy piątek w siedzibie Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par następnego etapu rozgrywek. 

Pierwsza próba wyjścia na prowadzenie przez zawodników Kotwicy Kołobrzeg miała miejsce w szóstej minucie meczu. Gabriel Szygenda odebrał futbolówkę w środkowej części boiska i zdecydował się na uderzenie z okolic dwudziestego piątego metra. Strzał naszego zawodnika złapał jednak bramkarz Rasela. Dziesięć minut później bramce czwartoligowca próbował zagrozić Dominik Chromiński. Ale jego strzał z dystansu obronił golkiper gospodarzy, który miał w środowym meczu sporo pracy. Chwilę później na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Mateusz Rościszewski. Niestety piłka ponownie trafiła w ręce bramkarza drużyny z Dygowa. Drugi kwadrans pierwszej połowy Kotwica rozpoczęła od wyjścia na prowadzenie. Ładna zespołowa akcja zakończona dośrodkowaniem z prawej strony Mateusza Rościszewskiego, który wycofał piłkę na szesnasty metr. Tam dotknął ją jeszcze Fabian Grzelka, ale ostatecznie trafiła ona pod nogi Dominika Chromińskiego, który po pięknym strzale zdobył pierwszą bramkę dla Nadmorskich. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. Siedem minut później zespół Dietmara Brehmera podwyższył wynik. Prostopadłą piłkę ze środka pola zewnętrzną częścią stopy zagrał Bartosz Kalupa, który zauważył wbiegającego w tempo Dawida Cempę. Nasz napastnik pewnym strzałem z szesnastego metra pokonał bramkarza z Dygowa i było już 2:0.

Po przerwie Kotwica dalej kontrolowała przebieg spotkania, co pokazała w 49. minucie spotkania. W polu karnym faulowany był Fabian Grzelka a arbiter wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Dominik Chromiński, który pewnym strzałem w samo okienko strzelił swojego drugiego gola w pucharowym spotkaniu z Raselem. Przed końcem pierwszego kwadransa drugiej połowy lewym skrzydłem zerwał się Leszek Jagodziński. Nasz młodzieżowiec wycofał piłkę do nadbiegającego Dawida Cempy a napastnik biało-niebieskich pewnie z pierwszej piłki skierował piłkę do siatki i ustalił wynik spotkania. Jeszcze przed końcem spotkania wynik meczu próbował podwyższyć Leszek Jagodziński i Dominik Chromiński, ale uderzenia naszych zawodników zostały obronione przez bramkarza drużyny występującej na co dzień w czwartoligowych rozgrywkach.

 

1/4 Puchar Polski ZZPN

Rasel Dygowo – Kotwica Kołobrzeg 0:4 (0:2)

0:1 – Dominik Chromiński 30′

0:2 – Dawid Cempa 37′

0:3 – Dominik Chromiński 51′

0:4 – Dawid Cempa 57′

 

Kotwica Kołobrzeg: 12. Kamil Lech – 26. Fabian Grzelka, 15. Grzegorz Skowroński, 2. Igor Martuszewski, 29. Gabriel Szygenda – 23. Rafał Maćkowski, 8. Bartosz Kalupa, 22. Kamil Bartoś, 27. Mateusz Rościszewski (24. Leszek Jagodziński) – 9. Dawid Cempa, 7. Dominik Chromiński