Koniec pucharowej przygody

Kotwica Kołobrzeg kończy przygodę na ćwierćfinale regionalnego Pucharu Polski. Nasz zespół przegrał w Stargardzie z Błękitnymi 1:2. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Dominik Chromiński.

Pierwszą okazję Nadmorscy mieli w siódmej minucie meczu. Rafał Maćkowski zbiegł z lewego skrzydła do środka i zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka odbiła się przed bramkarzem Błękitnych, który w ostatniej chwili sparował piłkę na rzut rożny. Kilka minut później Rafał Maćkowski dośrodkował w pole karne, gdzie znajdował się Fabian Grzelka, który zgrał piłkę do znajdującego się przed polem karnym Chromińskiego. Nasz napastnik zdecydował się na uderzenie lewą nogą, ale futbolówka przeleciała obok bramki gospodarzy. W 22. minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie. Na strzał z dystansu zdecydował się Konrad Prawucki, który pokonał Kamila Lecha. Biało-niebiescy odpowiedzieli składną akcją zakończoną dośrodkowaniem Igora Martuszewskiego, ale piłkę wybili defensorzy Błękitnych. Trzeci kwadrans gry Kotwica otworzyła kolejnym zagrożeniem. Z lewej strony boiska w pole karne dośrodkował Jakub Szarpak. Piłka trafiła na głowę Dominika Chromińskiego, ale strzał naszego napastnika trafił w ręce bramkarza gospodarzy.  Na pięć minut przed przerwą Kotwa doprowadziła do wyrównania. Na dwudziestym piątym metrze faulowany był Marcin Gawron. Do piłki podszedł Dominik Chromiński, który przepięknym uderzeniem w samo okienko bramki Błękitnych nie dał szans golkiperowi.

Druga część meczu rozpoczęła się kontrataku Kotwicy. Nasi zawodnicy wyszli z kontrą po stałym fragmencie gry bitym przez gospodarzy. Z piłką w pole karne wprowadził się Fabian Grzelka, ale strzał pomocnika Nadmorskich powędrował obok słupka. W 54. minucie meczu Błękitni wykorzystali nieporozumienie w szeregach obrony Kotwicy i odebrali piłkę naszym obrońcom. Na szczęście na posterunku znajdował się Kamil Lech, który obronił próbę strzału zawodnika ze Stargardu. W 61. minucie meczu z prawej strony piłkę w pole karne dośrodkował Gabriel Szygenda. Piłka trafiła do Fabiana Grzelki, ale strzał naszego młodzieżowca trafił prosto w ręce bramkarza gospodarzy. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Błękitni zdobyli bramkę dającą awans do kolejnej rundy. Damian Niedojad zdecydował się na strzał w polu karnym i pokonał Kamila Lecha.