ZAPOWIEDŹ: Po trzy punkty do Środy Wielkopolskiej

Trzy kolejki zostały do końca rozgrywek sezonu 2022/2023. Kotwica w nadchodzącej kolejce uda się do Środy Wielkopolskiej by zmierzyć się z tamtejszą Polonią. Początek meczu w sobotę o godzinie 16:00. 

Zespół z województwa wielkopolskiego zajmuje obecnie bezpieczne, dziewiąte miejsce. Polonia zgromadziła dotychczas czterdzieści trzy punkty. Dwanaście zwycięstw, tyle samo porażek i siedem razy podzielili się punktami z rywalem. W ostatnich czterech meczach drużyna prowadzona przez duet trenerski Duchała – Juszczyk zebrała cztery punkty. Wygrywając z Jarotą Jarocin i remisując z Sokołem Kleczew. Oprócz tego zanotowali dwie dość bolesne porażki. Najpierw przegrywając z Zawiszą Bydgoszcz 0:8 a w poprzednim tygodniu ulegli liderowi z Grudziądza 2:7. W spotkaniu w rundzie jesiennej rozgrywanym w Kołobrzegu padł bezbramkowy remis.

Kotwica w dalszym ciągu podtrzymuje zwycięską serię. Po wygranej z Pogonią Nowe Skalmierzyce przyszedł czas na derbowy pojedynek z Bałtykiem Koszalin. Biało-niebiescy mieli w tym spotkaniu sporo szczęścia, ponieważ w ostatnich minutach meczu drużyna z Koszalina miała do wykorzystania rzut karny. Na posterunku był jednak Oskar Pogorzelec, który obronił jedenastkę i dzięki temu zespół Dietmara Brehmera dopisał do swojego dorobku trzy oczka. Nasi piłkarze w dalszym ciągu mają szanse na awans do eWinner 2 ligi. Aby tak jednak się stało zespół z Grudziądza dwukrotnie musi stracić punkty.

 

32 kolejka III Ligi gr. 2

Polonia Środa Wielkopolska – Kotwica Kołobrzeg 

Czas: sobota, 4 czerwca, godz. 16:00

Miejsce: Stadion 700-lecia Środy Wielkopolskiej