Kotwica zagrała na szóstkę

Kolejne zwycięstwo dopisuje do swojego dorobku zespół Dietmara Brehmera. Nasi piłkarze pokonali w sobotnie popołudnie w Środzie Wielkopolskiej tamtejszą Polonię 6:0. Na listę strzelców wpisali się Rafał Maćkowski, Piotr Łysiak, Damian Kostkowski, Paweł Łysiak, Grzegorz Goncerz oraz Dawid Cempa. Dzięki remisowi w meczu KP Starogard Gdański – Olimpia Grudziądz nasz zespół zmniejszył stratę do lidera z Grudziądza do dwóch punktów.

Od początku spotkania mimo tego, że Kotwica utrzymywała się przy piłce to gospodarze ruszyli odważniej do ataku. Najpierw z dystansu zaskoczyć Oskara Pogorzelca próbował pomocnik Polonii. Chwilę później groźnie po dośrodkowaniu z bocznego sektora zrobiło się w polu karnym Kotwy, ale nasi defensorzy szybko zażegnali niebezpieczeństwo. Biało-niebiescy mogli wyjść na prowadzenie w dziesiątej minucie meczu. Bardzo dobrym prostopadłym podaniem w pole karne popisał się Arsen Slotiuk. Piłka trafiła pod nogi Fabiana Grzelki. Nasz napastnik znalazł się na wprost bramki Polonii, ale arbiter boczny podniósł chorągiewkę i zasygnalizował pozycję spaloną. W 13. minucie spotkania Rafał Maćkowski otworzył wynik spotkania. Nasz pomocnik otrzymał podanie z głębi pola od Piotra Łysiaka minął jeszcze jednego obrońcę gospodarzy i strzałem z lewej nogi trafił w dalszy róg bramki Polonii. Trzy minuty później Kotwica podwyższyła rezultat spotkania. Z linii końcowej piłkę na szesnasty metr wycofał Paweł Łysiak. Po drodze odbiła się jeszcze ona od obrońcy Polonii i trafiła pod nogi Piotra Łysiaka, który pewnym technicznym strzałem podwyższył wynik. Kotwa nie odpuszczała i dążyła do zdobycia kolejnych goli. Dziesięć minut później blisko trzeciej bramki dla Kotwicy był Ondrej Jakubov, któremu fubolówkę na piąty metr zgrał głową Damian Kostkowski. Niestety nasz defensor nie trafił w piłkę. Na osiem minut przed przerwą dośrodkowanie z rzutu rożnego od Piotra Łysiaka trafiło prosto na głowę Damiana Kostkowskiego. Nasz stoper wygrał walkę w polu karnym i skierował piłkę do siatki. Tuż przed gwizdkiem sędziego zapraszającym obie drużyny na przerwę czwartego gola dla Kotwicy zdobył Paweł Łysiak, który wykorzystał podanie od Piotra Łysiaka i z zimną krwią zakończył akcję zespołu Dietmara Brehmera.

Druga połowa to kolejne ataki Kotwicy. Nasi piłkarze stwarzali sobie okazje bramkowe, których wykorzystanie spowodowałoby, że wynik sobotniego spotkania byłby wyższy. Najpierw chwilę po wznowieniu gry na strzał zdecydował się Damian Kostkowski, ale uderzenie z dystansu naszego stopera powędrowało wysoko nad poprzeczką. Pod koniec pierwszego kwadransa drugiej połowy do siatki trafił Grzegorz Goncerz, który pojawił się po przerwie na placu gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Damiana Kostkowskiego. Strzał naszego obrońcy na słupek sparował bramkarz gospodarzy, ale piłka odbiła się dla nas o tyle szczęśliwie, że znalazła się pod nogami Grzegorza Goncerza. Wynik meczu ustalił Dawid Cempa, który zakończył zespołową akcję Kotwicy. Mimo, że była to już szósta bramka w meczu warto zaznaczyć, że nasz napastnik pojawił się na placu gry siedem minut wcześniej. Był to pierwszy mecz od dziewiątego kwietnia kiedy to Dawid Cempa doznał urazu w spotkaniu z Sokołem Kleczew.