Kotwica nadal w grze

Podopieczni Dietmara Brehmera pewnie pokonali w ostatnim meczu domowym w tym sezonie KP Starogard Gdański. Dzięki zwycięstwu w dalszym ciągu nasi piłkarze mają szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W sobotę trzy punkty Kotwicy swoimi bramkami zagwarantowali Michał Kozajda, Damian Kostkowski i Ondrej Jakubov. 

Pierwsze zagrożenie w meczu stworzyli goście, którzy dość odważnie rozpoczęli zawody. Na całe szczęście strzał nie był zbyt silny i Oskar Pogorzelec pewnie złapał piłkę. Chwilę później odpowiedziała Kotwica. Leszek Jagodziński minął jednego rywala w bocznym sektorze boiska i zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne. Niestety piłką przeleciała wzdłuż piątki i ostatecznie wybił ją obrońca gości. Pięć minut później kolejne dośrodkowanie Kotwicy trafiło w pole karne. Najwyżej wyskoczył Leszek Jagodziński, który uderzył piłkę głową a bramkarz końcówkami palców wybił futbolówkę na rzut rożny. W 25. minucie spotkania na środku boiska piłkę odebrał Michał Kozajda i zdecydował się na indywidualny rajd zakończony strzałem z bocznego sektora pola karnego. Niestety uderzenie naszego obrońcy przeleciało daleko obok słupka bramki KP. Kotwica atakowała coraz odważniej. Chwilę po uderzeniu Kozajdy do siatki trafił Rafał Maćkowski, ale arbiter dopatrzył się zagrania ręką naszego pomocnika i nie uznał gola. Trzeci kwadrans meczu Kotwa otworzyła golem Michała Kozajdy. W pole karne prosto na głowę Damiana Kostkowskiego dośrodkował Rafał Maćkowski. Nasz obrońca zgrał głową do idealnie wbiegającego w tempo Michała Kozajdy a nasz defensor z zimną krwią wykończył akcję i otworzył wynik meczu.

Kotwica drugą część meczu rozpoczęła od uderzenia Piotra Łysiaka. Nasz kapitan był bliski podwyższenia rezultatu, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz gości i wybił piłkę na rzut rożny. W 53. minucie spotkania wynik meczu podwyższył Damian Kostkowski, który po raz kolejny w tym sezonie zdobył bramkę po stałym fragmencie gry. Starogard odpowiedział kilka minut później, ale czujny był Oskar Pogorzelec, który wybił piłkę zmierzającą w okienko bramki Nadmorskich. Wynik meczu w 68. minucie meczu ustalił Ondrej Jakubov. Najpierw indywidualną akcja popisał się Mateusz Rościszewski, który dośrodkował w pole karne prosto na nogę Piotra Łysiaka. Nasz kapitan ładnie złożył się do strzału, ale jego uderzenie trafiło w Ondreja Jakubova, który przyjął piłkę i skierował ją z bliskiej odległości do siatki gości.

 

33 kolejka III ligi gr. 2

Kotwica Kołobrzeg – KP Starogard Gdański 3:0 (1:0)

1:0 – Michał Kozajda 30′

2:0 – Damian Kostkowski 53′

3:0 – Ondrej Jakubov 68′

Kotwica Kołobrzeg: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda, 4. Damian Kostkowski, 20. Arsen Slotiuk, 11. Ondrej Jakubov – 24. Leszek Jagodziński (27. Mateusz Rościszewski), 6. Piotr Łysiak, 32. Robert Obst (26. Fabian Grzelka 75′), 22. Kamil Bartoś (29. Gabriel Szygenda 84′), 23. Rafał Maćkowski (17. Grzegorz Goncerz 67′) – 10. Paweł Łysiak

Ławka rezerwowych: 12. Kamil Lech, 2. Igor Martuszewski, 17. Grzegorz Goncerz, 18. Michał Graczyk, 26. Fabian Grzelka ,27. Mateusz Rościszewski, 29. Gabriel Szygenda