ZAPOWIEDŹ: Decydujące starcie

Przed nami ostatnia, decydująca kolejka w rozgrywkach III ligi grupy drugiej. Kotwica Kołobrzeg sezon zakończy w Gniewinie, gdzie zmierzy się z miejscowym Stolemem. Równolegle w tym samym czasie w północnym Szczecinie Olimpia Grudziądz mierzyć się będzie ze Świtem. W przypadku wygranej zespołu Andrzeja Tychowskiego i wygranej Kotwicy w Gniewinie to kołobrzeżanie znajdą się na miejscu premiowanym awansem do drugiej ligi. 

Nasz sobotni rywal plasuje się obecnie na jedenastym miejscu w ligowej tabeli. Zespół z województwa pomorskiego zebrał jak dotąd czterdzieści jeden punktów. Beniaminek dziesięć razy w tym sezonie wygrywał, zaliczył jedenaście remisów i dwanaście porażek. Drużyna prowadzona przez Jerzego Jastrzębowskiego strzeliła dotychczas czterdzieści bramek tracąc przy tym sześćdziesiąt dwie. W poprzednim meczu pomiędzy naszymi drużynami Kotwica pewnie pokonała Stolem 6:0. Bramki w tym spotkaniu strzelali Piotr Łysiak, Michał Kozajda, Dominik Chromiński, Damian Kostkowski oraz Grzegorz Goncerz, który wpisał się na listę strzelców dwukrotnie.

Zespół Dietmara Brehmera wciąż ma szansę na awans na szczebel centralny. Jednak zwycięstwo w Gniewinie nie powoduje, że Kotwica zakończy sezon na pierwszym miejscu. Żeby tak się stało i finał sezonu zakończył się dla biało-niebieskich happy endem Świt Szczecin musi pokonać u siebie Olimpię Grudziądz. Remis w spotkaniu Świtu z Olimpią powoduje, że to zespół z Grudziądza uzyska awans do drugiej ligi.

34 kolejka III ligi gr. 2

Stolem Gniewino – Kotwica Kołobrzeg

Czas: sobota, 18 czerwca, godz. 17:00

Miejsce: Arena Mistrzów Gniewino

 

fot. Patrycja Smalkowska