Duża promocja Miasta Kołobrzeg poprzez Kotwicę!

Bardzo dużą wartością ekwiwalentu reklamowego na rzecz Miasta Kołobrzeg może pochwalić się MKP Kotwica Kołobrzeg.

Z otrzymanych właśnie badań (przeprowadzonych przez Pentagon Research) wynika, że tylko od lipca do września br., MKP Kotwica Kołobrzeg poprzez występy w eWinner 2.Lidze  swojej drużyny zapewniła Miastu Kołobrzeg promocję wartą ponad 1,4 mln złotych!

  • Wartość ekspozycji (wartość reklamowa miejsca i czasu poświęconego marce): 1 413 467 PLN
  • Liczba ekspozycji (liczba zanotowanych w trakcie monitoringu efektywnych – wyraźnych, dobrze widocznych) – wystąpień logotypu/nazwy marki: 8 575

Jest to efekt obecności drużyny w prasie, radiu, telewizji i internecie oraz aktywności klubu w mediach społecznościowych.

–   Bardzo cieszy nas tak duży ekwiwalent reklamowy na rzecz Miasta Kołobrzeg. Wynik ten stanowi o naszym potencjale, wartości promocyjnej i marketingowej naszej drużyny, co mamy nadzieję zostanie także docenione przez włodarzy naszego Miasta – powiedział Adam Dzik, Prezes Kotwicy. – Podobne badania prowadzimy również dla innych marek. Jest to istotna informacja dla tych, którzy zastanawiają się nad dołączeniem do naszej piłkarskiej rodziny – dodał sternik kołobrzeskiego klubu.

 

Logotyp Kołobrzegu możemy oglądać na koszulkach meczowych zespołu, czy na ściance telewizyjnej/prasowej podczas wywiadów z zawodnikami, trenerami i w czasie konferencji prasowych oraz na wszelkich materiałach graficznych.

Materiały promocyjne Miasta wyświetlane są podczas meczów telewizyjnych na bandach led oraz na bandach statycznych wokół boiska.

Miasto Kołobrzeg obecne jest w licznych foto i wideo-relacjach z meczów publikowanych w mediach społecznościowych, stronie www i mediach ogólnopolskich.

 

Podstawą badania był monitoring materiałów pojawiających się w mediach pod kątem wystąpień Miasta Kołobrzeg w kontekście aktywności klubu piłkarskiego KOTWICA KOŁOBRZEG w okresie od lipca do września 2022 roku.

Dokonano identyfikacji marki, określono kanały komunikacji i formy ekspozycji.
W szczególności określono wartość ekspozycji (rozumianą jako kwotę konieczną do przeprowadzenia płatnej kampanii reklamowej o podobnym zasięgu, jaki osiągnięto dzięki ekspozycjom redakcyjnym), odnosząc ją do takich parametrów jak powierzchnia artykułów, w których wystąpiła ekspozycja, czasu programów i wejść na wizję, a także innych czynników wynikających z wiedzy zespołu przygotowującego raport na temat funkcjonowania rynku sponsoringowego w Polsce.

 

Łączną wartość mediową wszystkich marek sponsorów i partnerów klubu w tym okresie wyliczono na 2,8 mln zł.

 

Szczegółowy raport pozostałych sponsorów i partnerów klubu zostanie zaprezentowany podczas spotkania z członkami Kotwica Business Club, który odbędzie się 20 października o godz. 17:00 w hotelu Havet w Dźwirzynie.

 

Raport z całego sezonu 2022/2023 eWinner 2. Ligi zostanie przedstawiony po zakończeniu rozgrywek.

 

Cały raport 👉   Czytaj – Raport Mediowy Miasta Kołobrzeg