W zaległym meczu z liderem

Kotwica podbudowana zwycięstwem nad GKS Jastrzębie ma przed sobą kolejne wyzwanie. W zaległym meczu z 8 kolejki II ligi zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem II Lubin.

Ekipa z Dolnego Śląska w tym sezonie spisuje się zaskakująco dobrze. Z drużyny walczącej w poprzednim sezonie o utrzymanie Zagłębie stało się postrachem dla drugoligowców.

Popularni miedziowi w 8 spotkaniach zanotowali 5 zwycięstw, dwa remisy i jedną porażki (wyjazd z Lechem II Poznań 1:2). Z 17 punktami Zagłębie jest liderem rozgrywek.

Czołowa ekipa zmagań dobrze spisuje się w ofensywie ( 13 goli) i bardzo dobrze w defensywie (6 goli straconych). Zagłębie w dużej mierze oparte jest na zawodnikach młodzieżowych wspartych doświadczonymi zawodnikami.

Model pracy podobny jak w innych drużynach rezerw. Trudno określić skład na najbliższe spotkanie, gdyż drużyna może być wsparta zawodnikami pierwszego zespołu.

Kotwica wygraną nad GKS odskoczyła od strefy spadkowej i doskoczyła do ligowej czołówki. Przy ewentualnym zwycięstwie zespół kołobrzeski znajdzie się w strefie barażowej z 3 punktami straty do lidera.

Przewaga psychologiczna jest po stronie Kotwicy. Obie ekipy już ze sobą grały w tym sezonie. W rundzie wstępnej Puchary Polski kołobrzeżanie pokonali Zagłębie na własnym stadionie 2:1.

Jak będzie tym razem dowiemy się w najbliższą środę. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00 w Lubinie.