W Pucharze z Termalicą

W pierwszej rundzie Pucharu Polski Kotwica zmierzy się na własnym stadionie z pierwszoligową Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

Dla naszej ekipy będzie to 4 mecz w przeciągu niespełna dwóch tygodni. Faworytem wydaje się ekipa występująca na wyższym szczeblu.

Termalica w poprzednim sezonie przegrała w finale rywalizację barażową o awans do ekstraklasy z Puszczą Niepołomice. W tym sezonie ekipa z Niecieczy w zmaganiach ligowych spisuje się solidnie.

Z 14 punktami zajmuje 7 miejsce. Z 9 spotkań Termalica wygrała 4 i 2 zremisowała. Z czego większość punktów zdobyła w ostatnich kolejkach, zatem widać, że forma pierwszoligowca rośnie.

Ekipa z Małopolski aktualnie z 19 trafieniami jest najskuteczniejszą drużyną w pierwszej lidze. Czołowym strzelcem zespołu jest 20-letni  Jakub Branecki. Rosły napastnik ma na swoim koncie 4 trafienia.

Dla ekipy z Niecieczy to pierwszy występ w zmaganiach pucharowych. Kotwica zaczynała od rundy wstępnej, kiedy to pokonała na własnym stadionie Zagłębie II Lubin 2:1.

Kołobrzeżanie ostatnio nie przegrali 4 meczów z rzędu. Ostatni mecz nasi piłkarze kończyli w kiepskich nastrojach. Mimo, że prowadzili w Sielcach z miejscową Pogonią 3:1 nie zdołali utrzymać przewagi i starcie zakończyło się remisem 3:3.

Podopieczni Macieja Bartoszka mają okazję się podbudować w najbliższym meczu. Zapowiada się ciekawe widowisko.

Mecz odbędzie się w najbliższy czwartek. Początek o godzinie 19:00.