Beach Soccer Klub Kotwica Kołobrzeg po pierwszym turnieju!

Z pierwszego turnieju w ramach I ligi Beach Soccera wrócili nasi piłkarze plażowi, którzy tym samym zapoczątkowali występy drużyny Kotwicy w turniejach piłki nożnej plażowej.

Pierwsze z czterech zaplanowanych spotkań pokazało, jak wymagającą dyscypliną jest beach soccer i jak szybko nasza drużyna musi się uczyć. I taką lekcję dała nam drużyna gospodarzy Hetman Tykocin, pokonując naszą ekipę aż 1:14 (odpowiednio w tercjach 0:6, 0:3, 1:5).

Drugi mecz rozgrywany również w sobotę rozpoczął się znacznie lepiej dla BSK Kotwicy.  Przeciwnikiem był KS Sośnica Gliwice. Pierwszą tercję zakończyliśmy wygraną 2:1. Niestety brak doświadczenia pokazał się po raz kolejny w drugiej (1:4) i trzeciej tercji (0:1). Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:6 dla Sośnicy.

Tym spotkaniem Kotwica kończyła pierwszy dzień zmagań w Białymstoku, by w niedzielę rozpocząć drugi dzień turnieju.

Pierwszy przeciwnik z którym przyszło nam się zmierzyć w niedziele to utytułowany Rapid Lublin, który jest jednym z faworytów do awansu do ekstraklasy. I tak jak się wszyscy spodziewali Rapid postawił bardzo wysoko poprzeczkę wygrywając z Kotwicą Kołobrzeg 10:3 (3:1, 3:0, 4:2).

Lekcja jaką wyciągnęliśmy z trzech rozegranych spotkań nie poszła w las. Ostatnim przeciwnikiem w Białymstoku był FC Toruń z zawodnikami wicemistrza futsalu w ostatnim sezoniew składzie.

Wyrównana i zacięta walka dała wynik przed trzecią tercją tylko 2:1 dla FC Toruń, a na 6 minut przed końcem całego spotkania FC Toruń wygrywał 3:1. Ostatnie pięć minut należało jednak do naszej drużyny, która w ciągu tego czasu doprowadziła do wyrównania, a na 11 sekund przed końcem meczu strzeliła zwycięskiego gola dając tym samym naszej drużynie pierwsze trzy punkty w turnieju!

Przed BSK Kotwica Kołobrzeg kolejny turniej już 26-27.07.2019r. Tym razem w Toruniu.

Skład: P.Uznański, M.Być, J.Szcześniak, K.Araszewski, D.Pełczyński, M.Kraszewski, M.Nazar, M.Piskorz

Strzelcy:  3 – M.Być, 2 – M.Kraszewski, J.Szcześniak, M.Piskorz, M.Nazar