Siłownia, boisko, crossfit i joga – 4 tydzień przygotowań – mecz z Pomorzaninem Nowogard

4 tydzień przygotowań rozpoczął się od omówienia sobotniej porażki z Błękitnymi Stargard. Trener Petr Nemec spotkał się ze swoimi piłkarzami w poniedziałek rano aby omówić przebieg meczu, indywidualną postawę zawodników oraz błędy popełnione przez drużynę.

Siłownia, boisko, crossfit i joga

Treningi wydolnościowe, szybkościowe, praca z piłką, taktyka oraz kolejny mecz sparingowy – to codzienność okresu przygotowawczego. W czwartym mikrocyklu treningowym piłkarze trenowali 2 razy dziennie, łącznie odbywając 10 treningów. Piłkarze co rusz zamienili boisko na salę do ćwiczeń gdzie w ciszy oddali się zajęciom jogi lub musieli stawić czoła crossfitowi…
Joga daje piłkarzom siłę, pomaga w utrzymaniu koncentracji, poprawie koordynacji ruchowej, budowaniu świadomości ciała oraz uczy ich fundamentalnej dla sportowca umiejętności relaksacji. Zajęcia jogi poprawiają równowagę, a także elastyczność całego ciała. Zwiększają się zakresy ruchów, mięśnie i ścięgna stają się bardziej elastyczne, jest mniej spięć w ciele, wynikających z długotrwałych napięć mięśni w trakcie takiej aktywności jak bieganie. Joga poprawia koordynację ruchową. Wpływa również na emocje, pozwala się zawodnikom jeszcze lepiej skoncentrować, a to z pewnością przyda im się w trakcie spotkań ligowych, gdzie te emocje wielokrotnie sięgają zenitu.

Kołobrzescy młodzieżowcy wzmacniają pierwszy zespół

W treningach z pierwszym zespołem uczestniczyło 4 kołobrzeskich młodzieżowców z których jeden dostał szansę zaprezentowania się w dzisiejszym spotkaniu. Filip Lewicz rozegrał kolejne 45 minut w pierwszej drużynie na pozycji lewego obrońcy. Ponad to z drużyną nadal trenuje 3 zawodników testowych – konkretne nazwiska będziemy mogli podać w momencie rozwiązania wszytkach kwestii formalnych pomiędzy klubem a zawodnikami.

Mecz towarzyski z Pomorzaninem Nowogard

Mecz z Pomorzaninem to spotkanie numer 5 w okresie przygotowawczym. Rywal na codzień występuje w kasie okręgowej gdzie zajmuje 4 pozycję. Zgodnie z przewidywaniami, piłkarsko lepsi okazali się zawodnicy z Kołobrzegu, którzy zdobyli aż 19 bramek nie tracąc żadnej.
Dziękujemy drużynie z Nowogardu za dzisiejsze spotkanie i życzymy powodzenia lidze.

Kotwica – I Połowa:
Piotrowski – Krysztopowicz, Wichtowski, Dorosh, Pazio – Zawodnik testowany, Deja, Czerwiński, Zieliński, Zawodnik testowany – Marczak
Kotwica – II Połowa:
Zawodnik testowany – Krysztopowicz, Szur, Wichtowski, Lewicz – Chyla, Deja, Piesio, Ciarkowski, Zawodnik testowany – Marczak.

Bramki:
Deja – 4 gole,
Ciarkowski – 4 gole,
Szur – 2 gole,
Marczak – 2 gole,
Piesio – 2 gole,
Zielinski – 2 gole,
Zawodnik testowany,
Pazio,
Chyla

Kolejne spotkanie zaplanowane jest środę 5 lutego na godzinę 18:00. Wtedy rywalem Kotwy będzie Wybrzeże Rewalskie Rewal. Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

NASTĘPNY MECZ
Kotwica Kołobrzeg vs Wybrzeże Rewalskie Rewal
05.02.2020 – godzina 18:00 – Euroboisko

FOTO: KAROL SKIBA