Kotwica Kołobrzeg – Nielba Wągrowiec (3:1)

Od pierwszej minuty piłkarze Petra Nemeca rozpoczęli spotkanie od wysokiego presigngu starając się przenieść grę pod pole karne rywala. Pierwsza groźna sytuacja nadużyła się w 8 minucie kiedy to wprost na głowę Oskara Frygiera piłkę dośrodkował Hubert Kolano, bramkarz rywali był jednak na posterunku i wybił piłkę na rzut rożny. Do 10 minuty Kotwica miała kilka stałych fragmentów gry. W 18 minucie Hubert Kolano oddał mocny, celny strzał na bramkę rywali. Drugie 15 minut to spowolnienie gry i wymiana podań w środku pola. Kotwica jednak nadal przeważała w ilości podań oraz stworzonych sytuacji. W 30 minucie przed samym polem karnym faulował Szymon Kliniec. Po tym zagraniu arbiter spotkania ukarał go żółtą kartką i drużyna z Wielkopolski miała pierwszą dobrą okazję do zdobycia bramki, jednak Rafał Leśniewski posłał piłkę wysoko nad poprzeczką Grzegorza Kleemanna. W 37 minucie po składnej akcji całej drużyny Hubert Kolano skutecznie wykorzystuje płaskie dośrodkowanie z prawej strony boiska i z 5 metrów pokonuje Patryka Łagodzińskiego. Od 37 minuty Kotwica prowadzi 1:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Drugie 45 minut Nielba rozpoczęła odważniej. Nie mając nic do stracenia rzucili się do ataku – jednak bez skutecznie. Piłkarze Petra Nemeca jednak nie odpuszczali i w dalszym ciągu stosowali wysoki pressing aby zmusić rywala do błędu co przyniosło oczekiwany efekt w 50 minucie spotkania. Po skutecznej akcji całego zespołu zagotowało się pod bramką rywali. Całą akcję zakończonej strzałem Oskara Frygier jednak piłka trafiła w bramkarza. Interwencja okazała się niepewna, że piłka spadła na głowę Hubert Kolano. Niestety dla Kotwicy ale obrońca Nielby był na tyle czujny że wybił piłkę z linii bramkowej. W 63 minucie Nielba Wągrowiec skutecznie wykorzystuje kontratak i do bramki strzeżonej przez Grzegorza Kleemanna trafia Jacek Figaszewski. Radość Nielby nie trwała długo bo bramkę główną z rzutu rożnego zdbywa GIlson Correia a 3 minuty poźniej w podobnym stylu i też głową wynik na 3:1 zmienia Michał Koźlik. Ostanie 20 minut spotkania to ostrzejsza gra Nielby. Piłkarze z Wągrowca rzucili się do ataku i kilka razy starali się zagrozić bramce Kleemanna, ten jednak stał na posterunku lub piłkę skutecznie egzekwowali obrońcy Kotwicy.

Zmiany:
61’ – Bartosz Gęsior (Szymon Kaliniec)
81’ – Michał Mikołajczak (Kamil Włodyka)
90’ – Michał Szczyrba (Hubert Kolano)
90’ – Kacper Aleksiuk (Oskar Frygier)

Żółte kartki:
30’ – Szymon Kaliniec
59’ – Radosław Kołacki (trener Nielby Wągrowiec)
75’- Michał Stranke
78’ – Bartosz Kalupa
78’ – Adrian Marchel
80’ – Bartosz Gęsior
84’ – Hubert Kolano
90’ – Petr Nemec

Bramki:
37’ – Hubert Kolano (1:0)
63’ – Jacek Figaszewski
65’ – Gilson Correia