Cel na najbliższe spotkanie jest oczywisty.

Foto: Karol Skiba
Intensywny tydzień przed piłkarzami Kotwicy. Piłkarze Petra Nemeca najpierw w środę 11 listopada zagrają na własnym stadionie z liderem, Polonią Środa Wielkopokska, a następnie w sobotę 14 listopada pojedzą do Torunia aby rozegrać mecz 17 kolejki z tamtejszym Pomorzaninem. Cel na najbliższe spotkanie jest oczywisty. Należy zagrać bardzo dobre spotkanie i odrobić straty punktowe, aby po rundzie jesiennej zająć jak najwyższą pozycję w tabeli.

Piłkarze Kotwy w miniony weekend rozegrali wyrównane spotkanie z Flotą Świnoujście zakończone zwycięstwem 0:1 dzięki bramce zdobytej 83 minucie przez Kamila Włodykę. Nasi środowi rywale mieli natomiast pauzę z powodu przełożenia meczu z KP Stargardem Gdańskim. Kotwica obecnie zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie 24 punkty.

Dobrą informacją płynącą z klubu jest fakt, że wszyscy piłkarze są zmotywowani i gotowi do podjęcia najbliższego rywala. Piłkarze pragną potrzymać passę dobrych spotkań i pokrzyżować plany rywalowi. Napewno nie będzie to zadanie łatwe, jednak jak pokazał Świt Skolwin, możliwe do zrealizowania. Polonia Środa Wielkopolska w tym sezonie spisuje się nadzwyczaj dobrze, pomimo nie rozegrania ostatniego spotkania nadal utrzymuje pozycję lidera z dorobkiem 37 punktów. Na 14 rozegranych meczy tylko raz poznali smak porażki oraz raz wywalczyli remis. Bilans bramkowy podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego to 39 strzelonych i 13 straconych goli, co stawia ich w roli drugiej, najskuteczniejszej drużyny III ligi 2 grupy. Najlepszym strzelcem jest Krystian Pawlak, który w tej jesieni zdobył 9 bramek.

Oba zespoły od czasu spadku Kotwicy Kołobrzeg do III ligi spotkały się ze sobą pięć razy. Trzy razy zwycięsko z tych pojedynków wychodziła Kotwica Kołobrzeg, raz padł remis a raz wygrała Polonia Środa. Bilans bramkowy tych spotkań to 9-4 na korzyść Kotwicy Kołobrzeg. Ostatnie spotkanie obydwu drużyn odbyło się 19 października 2019 na stadionie w Kołobrzegu. Mecz ten zakończył się wynikiem 3-0 dla Kotwy.

Spotkanie zostanie rozgrane na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka o godzinie 11:00. Mecz oczywiście odbędzie się bez udziału publiczności. Spotkanie będzie transmitowane przez Telewizję Kablową Kołobrzeg na platformie Youtube.