Bracia Gancarczyk oraz Artur Gieraga – pierwsze kontrakty z zawodnikami podpisane

Trzech nowych zawodników dołączyło do składu biało-niebieskich aby walczyć o zwycięstwa w nadchodzącej kontynuacji rundy jesiennej. Janusz Gancarczyk, Krzysztof Gancarczyk i Artur Gieraga to doświadczeni zawodnicy mający na koncie grę na najwyższym szczeblu ligowym. Jak donosi sztab szkoleniowy to właśnie Ci zawodnicy mają być balansem pomiędzy doświadczeniem a młodością w szatni zarządzanej przez Piotra Zajączkowskiego. Doświadczenie, to jeden z elementów którego zabrakło w rozegranych 17 spotkaniach rundy jesiennej. Więc zawodnicy z takim bagażem nadają się do tego zadania idealnie. Jak będzie w praktyce tego dowiemy się w trakcie sezonu. My jednak, życzymy sukcesu, zdrowia i walki do ostatniego gwizdka w każdym meczu.

Janusz Gancarczyk to zawodnik, który ma na swoim koncie 88 meczy w Ekstraklasie. Na najwyższym szczeblu ligowym grał dla Śląska Wrocław, Polonii Warszawa oraz Zagłębia Lubin. Ten 36 letni pomocnik rozegrał w ekstraklasie 88 spotkań, zdobył 7 bramek i 8 razy asystował. W ciągu swojej kariery rozegrał również sporo bo aż 66 spotkań na poziomie 2 i 1 ligi dla takich drużyn jak Górnik Polkowice czy GKS Katowice. Do Kołobrzegu trafił z drużyny Moto Jelcz Oława, którego zresztą jest wychowankiem (ówczesny MKS Oława).
Nie mniej doświadczony jest brat Janusza – Krzysztof Gancarczyk, który również przyjechał nad morze z Oławy. Ten 32 letni skrzydłowy, ofensywny pomocnik rozegrał 20 spotkań na poziomie pierwszej ligi dla GKSu Jastrzębie zdobywając 3 bramki i raz asystując. W ciągu swojej kariery świadczył swoje usługi dla takich drużyn jak Odra Opole, Stal Brzeg, Resovia Rzeszów czy Legionovia Legionowo.

Ostatnim z trójki jest doświadczony, 32 letni obrońca Artur Gieraga. Artur jest wychowankiem Orła Parzeczew skąd trafił na kilka sezonów do ŁKSu Łódź. Ogrywał się w barwach takich drużyn jak Ruch Chorzów, GKS Tychy oraz Motor Lublin. Ma na swoim koncie 17 występów w ekstraklasie gdzie zdobył dwie bramki. W pierwszej lidze rozegrał 55 spotkań gdzie zdobył 1 bramkę, oraz rozegrał 100 spotkań na poziomie 3 ligi gdzie zdobył około 30 goli. Do Kołobrzegu trafił z trzecioligowego Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Pierwsza okazja dla piłkarzy do założenia biało niebieskiej koszulki z herbem Kotwicy będzie jutro w Koszalinie, gdzie rywalem będzie Bałtyk. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 13:30