Co przyniósł nam miniony tydzień – Podsumowanie II mikrocyklu treningowego

Za naszymi piłkarzami jeden z najcięższych tygodni okresu przygotowawczego, czyli obóz dochodzeniowy. Sztab trenerski przygotował trzy jednostki treningowe na każdy dzień. Zajęcia odbywały się na plaży, hali sportowej, siłowni i boisku. Główny akcent został położony na wytrzymałość ogólną, na boisku drużyna pracowała nad schematami rozegrań oraz udoskonalała stałe fragmenty gry. Zostały rozegrane dwie gry wewnętrzne na które zaproszenie dostało kilku zawodników z II zespołu MKP. Za to od początku przygotowań trenują z zespołem Dominik Szczerba, Jakub Zieliński i Patryk Trzaskoma, wszyscy z rocznika 02 na co dzień grający w Rezerwach MKP. Są to już kolejni młodzi kołobrzeżanie w szerokiej kadrze I zespołu po Kacprze Aleksiuku i Mateuszu Szymańskim. W czasie trwania obozu trenerzy obserwowali kilku testowanych zawodników, a ostatecznym sprawdzianem dla nich była gra kontrolna z Bałtykiem Koszalin.

1 mecz kontrolny – Bałtyk Koszalin – Kotwica Kołobrzeg (0:2)
I połowa meczu przebiegła pod dyktando naszego Zespołu, cieszy szczególnie bardzo wysoka kultura gry, jakoś i szybkość rozgrywania akcji. II połowa meczu była bardziej wyrównana, warto jednak zaznaczyć, że po zmianach w przerwie meczu o sile zespołu stanowili w większości chłopcy z rocznika 01-03. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść kołobrzeżan.