Porażka w Szczecinie

Kotwica Kołobrzeg przegrała w Szczecinie z rezerwami Pogoni 1:2.  Porażka z zespołem Pawła Ozgi spowodowała, że nasi piłkarze nie zagrają w TOP8 w końcowej fazie sezonu 2020/21.

W 9. minucie meczu w polu karnym Pogoni wywrócony został Janusz Gancarczyk. Sędzia uznał, że nasz zawodnik próbował wymusić rzut karny i ukarał go żółtą kartką. Pięć minut później Kotwica wyprowadziła groźny atak na bramkę Jakuba Bursztyna, jednak nad poprzeczką uderzył Łukasz Staroń. Chwilę później bardzo dobrą sytuację do objęcia prowadzania mieli gospodarze. Po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska piłka trafiła na piąty metr jednak w futbolówkę nie trafił zawodnik Pogoni.  W 23. minucie faulowany w polu karnym był Gancarczyk. Tym razem arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany jednak niestety intencje naszego pomocnika wyczuł golkiper gospodarzy i obronił  jedenastkę. Piłkarze Kotwicy mieli jeszcze dwie dobitki ale piłka ostatecznie nie trafiła do siatki. Nasi piłkarze stwarzali sobie kolejne sytuacje. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego bliski zdobycia gola był Michał Kozajda. Piłka po uderzeniu głową przez naszego zawodnika minęła bramkę Pogoni.  W 41. minucie Mateusz Fornalczyk strzałem w długi róg bramki Trojanowskiego wyprowadził podopiecznych Pawła Ozgi na prowadzenie.

Druga połowa była bardzo bogata w sytuacje bramkowe dla obu ekip. W 69. minucie Oskar Frygier doprowadził do wyrówniania. Kapitalną akcją popisali się piłkarze Kotwicy a wrzutka trafiła wprost na głowę Frygiera, który pokonał Bursztyna. Cztery minuty później Portowcy ponownie wyszli na prowadzenie. Drugą bramkę w meczu zdobył Mariusz Fornalczyk, który z piątego metra pokonał Trojanowskiego. Chwilę po starcie bramki Kotwica miała okazję żeby wyrównać. Piłka po strzale aktywnego Frygiera minimalnie przeleciała obok słupka.