„Zaprezentować naszą przewagę”

– Jedziemy do Wejherowa z jasnym celem. Chcemy wygrać to spotkanie w dobrym stylu, żeby zaprezentować naszą przewagę. Naszym zadaniem jest udowodnienie, że jesteśmy najlepszym zespołem spośród drużyn, które grają w grupie B – powiedział przed spotkaniem z Gryfem Wejherowo pomocnik Kotwicy – Marcin Gawron.  

Jedziemy do Wejherowa jako faworyt. Zespół, który nie został pokonany od pięciu kolejek. Dla drużyny jest to ważny czynnik, który dodaje pewności siebie. 

– Mentalnie jest to dla nas bardzo dobre, że w dalszym ciągu jesteśmy niepokonani. Ostatni mecz z Gwardią uważamy jednak za stratę dwóch punktów niż zysk jednego. Fajnie, że potrafiliśmy walczyć do końca i doprowadzić do remisu, jednak patrząc przez pryzmat meczu byliśmy zespołem lepszym i powinniśmy przywieźć z Koszalina trzy punkty. Musimy trzymać serię bycia niepokonanym do końca sezonu i utwierdzić wszystkich, że Kotwica to bardzo dobry zespół. 

Mimo tego, że Gryf nie ma już szans na utrzymanie się w lidze raczej nie czeka nas spacerek. 

– Według mnie każdy z zawodników, którzy występują w Gryfie walczy o swoją przyszłość. Będą chcieli pokazać się z dobrej strony. Są tam zawodnicy, którzy mogą zostać na przyszły sezon w tej lidze i będą chcieli przedstawić się swoim przyszłym pracodawcą. Czeka nas trudne spotkanie, jednak to nie my mamy bać się zespołu z Wejherowa a oni muszą obawiać się nas. 

Na koniec sezonu mamy delikatny maraton. W ciągu dziesięciu dni zagramy aż cztery spotkania. 

– Chcemy grać mecze jak najczęściej. Podchodzimy do tego z przyjemnością. Dla piłkarza nie ma lepszej formy aktywności niż spotkanie ligowe. Po to trenujemy żeby grać. W przeciągu dziesięciu dni zagramy cztery mecze i we wszystkich z nich chcemy wyjść zwycięsko.