Kotwica wskakuje na fotel lidera!

Kotwica Kołobrzeg pokonała w wyjazdowym spotkaniu bydgoskiego Zawiszę 2:0. Dzięki zwycięstwu w 21 kolejce i remisie Olimpii Grudziądz z Jarotą Jarocin zespół Dietmara Brehmera wskoczył na pozycję lidera trzeciej ligi grupy drugiej.

Początek spotkania rozpoczął się od zderzenia głowami Leszka Jagodzińskiego i Adama Paliwody. Całe szczęście uderzenie okazało się niegroźne i obu zawodników widzieliśmy po chwili na murawie. Gospodarze odważnie rozpoczęli spotkanie. Najpierw groźnie zrobiło się po rzucie rożnym, ale piłkę pewnie złapał Oskar Pogorzelec. Chwilę później na uderzenie z dystansu zdecydował się zawodnik Zawiszy. Czujny ponownie był nasz bramkarz. Kotwica pierwsze zagrożenie pod bramką drużyny z Bydgoszczy stworzyła w 18. minucie spotkania. Na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Piotr Łysiak, ale piłka minęła słupek bramki. Kapitan dał sygnał do ataku i za chwilę mieliśmy kolejne uderzenie naszych zawodników. Tym razem piłkę od Pawła Łysiaka otrzymał Grzegorz Goncerz i zdecydował się na strzał lewą nogą. Niestety przeleciał on obok słupka. W 24. minucie meczu Kotwica objęłą prowadzenie po rzucie rożnym. Piłkę na krótko rozegrał Paweł Łysiak razem z Piotrem Łysiakiem, który dośrodkował w pole karne. Na pierwszym słupku znajdował się Michał Graczyk, który przedłużył piłkę i skierował ją do siatki otwierając wynik meczu. Pięć minut przed przerwą groźnie zrobiło się pod bramką Kotwicy. Z lewej strony boiska indywidualny pojedynek wygrał zawodnik gospodarzy i dośrodkował w pole karne. Futbolówka przeleciała wzdłuż piątego metra. Na nasze szczęście nie było tam żadnego zawodnika Zawiszy, który by przeciął podanie.

Druga część meczu rozpoczęła się dobrze dla Kotwicy. Na dośrodkowanie z lewej strony boiska zdecydował się Ondrej Jakubov. Na piątym metrze znajdował się Grzegorz Goncerz, którego w ostatnim momencie ubiegł golkiper gości. W 55. minucie meczu wynik meczu podwyższył Leszek Jagodziński. Nasz młodzieżowiec zakręcił obrońcą Zawiszy. Wbiegł w boczny sektor i oddał piękne uderzenie po dalszym słupku. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce. Na kwadrans przed końcem meczu Kotwica mogła podwyższyć prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego spadło pod nogi Roberta Obsta, ale nasz stoper uderzył za wysoko i piłka poleciała nad bramką. W doliczonym czasie gry blisko zdobycia gola był również Rafał Maćkowski, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała obok słupka.