ZAPOWIEDŹ: Derby Pomorza Środkowego już w sobotę

W sobotę dojdzie do starcia Kotwicy Kołobrzeg z Bałtykiem Koszalin. Pojedynek rozpocznie się o godzinie 17:00 na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu. 

Nasz najbliższy rywal zajmuje aktualnie piętnaste miejsce w ligowej tabeli. Jest to ostatnia bezpieczna lokata dająca pewne utrzymanie. Na nieszczęście drużyny Mariusza Lenartowicza dwa punkty mniej od Bałtyku na swoim koncie ma Jarota Jarocin i wszystko na to wskazuje, że do samego końca obie drużyny stoczą  bój o utrzymanie z resztą stawki. W poprzedniej kolejce zespół z Koszalina podejmował na własnym obiekcie Olimpię Grudziądz i uległ 0:2.

W tym sezonie dla Kotwicy i Bałtyku będzie to starcie numer trzy. W poprzedniej rundzie Kotwica pewnie pokonała na wyjeździe Bałtyk aż 4:1. Bramki w tym spotkaniu strzelali Dominik Chromiński, Jakub Szarpak oraz Grzegorz Goncerz, który trafił do siatki dwukrotnie. Kolejne starcie kibice obu drużyn mogli zobaczyć tuż przed startem rundy wiosennej kiedy to obie drużyny trafiły na siebie w rozgrywkach Pucharu Polski. Zespół Dietmara Brehmera wyszedł zwycięski z tego spotkania za sprawą bramki Dawida Cempy w 89. minucie meczu.

Kotwica w poprzedniej kolejce wróciła na zwycięskie tory pokonując na wyjeździe Pogoń Nowe Skalmierzyce. Przed Nadmorskimi jeszcze cztery spotkania do końca sezonu. Nasi piłkarze w dalszym ciągu mają szanse na awans do eWinner 2 ligi. Aby tak jednak się stało zespół z Grudziądza dwukrotnie musi stracić punkty.

Przypominamy, że w sobotę klub przygotował atrakcję dla najmłodszych fanów Kotwicy Kołobrzeg. Od godziny 13:00 na agorze stadionu im. Sebastiana Karpiniuka odbędzie się Dzień Dziecka. W programie przewidziany jest otwarty, pokazowy trening dla wszystkich dzieci, który przeprowadzą trenerzy naszych grup młodzieżowych. Oprócz zajęć sportowych będą również dmuchańce, malowanie twarzy oraz słodki poczęstunek. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z Kołobrzegu i okolic!

 

31. kolejka III ligi gr. 2

Kotwica Kołobrzeg – Bałtyk Koszalin

Czas: sobota, 28 maja, godz. 17:00

Miejsce: stadion im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu