W pierwszej kolejce piłkarskiej II lidze Kotwica Kołobrzeg zmierzyła się z Polonią Bytom.

Od początku ton grze nadawali gospodarze.

Już w 3 minucie świetną okazję miał Patryk Pytlewski.

Jego strzał głową obronił bramkarz gości Eryk Mirus.

W 10 minucie Polonia odpowiedziała kontrą i strzałem w słupek Filipa Żagla.

Kolejna okazja Kotwicy miała miejsce w 17 minucie strzał z ostrzega kąta Filipe Oliviery wybronił Mirus.

W 20 minucie bliski szczęścia był Kamil Kort.

Uderzał z pierwszej piłki z 16 metrów i piłka minimalnie minęła bramkę gości.

W 25 minucie dynamiczna kontra Polonii powinna zakończyć się golem.

Szymon Jopek będąc w sytuacji sam na sam z Oskarem Pogorzelcem nie trafił w bramkę.

W 30 minucie rozpędzonego Konrada Andrzejczak dogonił Michał Kozajda i zablokował akcje Polonii.

Po pierwszej połowie był remis 0:0.

Na początku drugiej części Kamil Kort uderzył z dystansu i zmusił do sporego wysiłku bramkarza gości.

Chwilę później gospodarze jeszcze dwa razy groźnie strzelali, ale za każdym razem Polonia wybroniła te akcje.

W 51 minucie goście świetnie wyszli z pressingu.

Piłka trafiła do Dawida Wolnego (były piłkarz Kotwicy), ten huknął zza pola karnego i trafił do siatki.

Od tego momentu Polonia prowadziła 1:0.

Kilkanaście sekund później mógł odpowiedzieć Łukasz Kosakiewicz, ale jego strzał ponownie obronił bardzo dobrze dysponowany dziś Mirus.

W 77 minucie Kotwica miała swoją pierwszą kontrę w tym meczu.

Kort dograł świetnie do Olafa Nowaka.

Ten groźnie uderzył z narożnika pola karnego.

Niestety niecelnie.

W 88 minucie goście mieli świetną okazję do powiększenia przewagi.

Strzał Daniela Ściślaka był niecelny.

Chwilę później Jakub Rzeźniczak miał okazję wyrównać.

Piłka po jego strzale głową minimalnie minęła słupek bramki Polonii.

Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i ostatecznie Polonia wygrała 1:0.

Kolejny mecz już w sobotę o godz. 18:00 w Kołobrzegu, gdzie Kotwica zagra z Olimpią Elbląg.

22 lipca 2023, 14:15 – Kołobrzeg (Stadion Miejski)
Kotwica Kołobrzeg 0-1 Polonia Bytom
Dawid Wolny 51

Kotwica: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda, 25. Jakub Rzeźniczak, 19. Sebastian Murawski, 4. Cezary Polak – 7. Łukasz Kosakiewicz (64, 99. Olaf Nowak), 20. Kamil Kort, 8. Jakub Żubrowski (64, 10. Michał Cywiński), 79. Filipe Oliveira (81, 14. Aron Stasiak), 77. Patryk Pytlewski (69, 94. Zak Abbott) – 9. Filip Kozłowski (69, 11. Tomasz Kaczmarek).

Polonia: 39. Eryk Mirus – 2. Michał Szmigiel, 4. Maksymilian Cichocki, 30. Norbert Radkiewicz, 20. Łukasz Zejdler (58, 26. Igor Ławrynowicz) – 10. Filip Żagiel (67, 29. Adrian Piekarski), 8. Szymon Jopek (75, 14. Łukasz Norkowski), 25. Dominik Konieczny, 18. Tomasz Gajda, 11. Konrad Andrzejczak (67, 6. Daniel Ściślak) – 19. Dawid Wolny (74, 9. Krzysztof Ropski).

żółte kartki: Polak, Kort, Żubrowski, Filipe Oliveira – Gajda, Żagiel.

sędziował: Maciej Pelka (Poznań).