Mecz o przełamanie

W 9 kolejce drugiej ligi Kotwica zmierzy się na własnym stadionie z GKS Jastrzębie.

Jest to bardzo ważne spotkanie dla obu ekip. Kotwica i GKS maja po 8 punktów i plasują się na skraju strefy spadkowej. Nasza ekipa zanotowała 4 mecze bez zwycięstwa w tym czasie zdobywając zaledwie 2 punkty. Rywal przegrał dwa ostatnie mecze i również będzie liczył na przełamanie.

Ekipa z Jastrzębie to przede wszystkim zespół własnego boiska. Na obcych boiskach GKS spisuje się znacznie gorzej. W dwóch dotychczasowych meczach wyjazdowych doznał porażek.

Kotwica z czterech meczów na własnym obiekcie wygrała tylko raz i to też nie jest dobry wynik. Nieoczekiwanie obie drużyny są nisko w klasyfikacji i bezpośredni
mecz może dać zwycięzcy pozytywny impuls do marszu w górę tabeli.

O ile na wyjazdach ekipa z Jastrzębia zdobyła zaledwie dwie bramki to nie można rywala zlekceważyć. W GKS czołówkę strzelców tworzą pomocnicy. Po trzy gole do tej pory strzelili Szymon Kiebzak i Szymon Gołuch.

Kołobrzeżanie ze względu na przełożone spotkanie z 8 kolejki z Zagłębiem II Lubin mają dwa tygodnie na przygotowanie do meczu z GKS. To dodaje komfortu pracy trenerowi, ale jednocześnie wybija z rytmu meczowego.

Atuty wydaje się, że są po stronie Kotwicy, a jaki będzie efekt końcowy dowiemy się w sobotę. Początek meczu o godzinie 17:30.