INAUGURACJA WIOSNY

W pierwszej wiosennej kolejce II ligi lider zmagań Kotwica Kołobrzeg zmierzy się na własnym stadionie z Chojniczanką Chojnice.

Zespół kołobrzeski nieco zmienił obliczę w porównaniu do pierwszej rundy. Do drużyny dołączyło siedmiu nowych zawodników, którzy wzmocnią rywalizację w każdej formacji oprócz bramkarza.

W pierwszej części sezonu Kotwica bardzo dobrze prezentowała się w ofensywie. 42 gole strzelone to najlepszy wynik w lidze.

W defensywie już tak dobrze nie było. 30 bramek straconych to jeden z najgorszych wyników. Niżej w tej klasyfikacji były tylko Lech II Poznań i ostatnia w tabeli Olimpia Grudziądz.

Wobec tego władze klubu postanowiły przeprowadzić roszady kadrowe głównie w formacji obronnej. Transfery mają przede wszystkim poprawić grę w defensywie.

Kołobrzeżanie rozegrali sporo meczów towarzyskich. Przed wyjazdem na obóz do tureckiego Belek nasza drużyna zagrała cztery pojedynki i zanotowała dwa zwycięstwa i dwa remisy. W Turcji podopieczni Macieja Bartoszka zmierzyli się z utytułowanymi rywalami z Kazachstanu i Gruzji i wszystkie spotkania wygrali. W ostatnim sprawdzianie Kotwica pokonała Lecha II Poznań 2:0.

Wyniki naszej drużyny są obiecujące przed zmaganiami wiosennymi, ale prawdziwy test nastąpi w najbliższą sobotę.

Spadkowicz z pierwszej ligi z Chojnic ma spore ambicje by z solidnego ligowca stać się jednym z faworytów do awansu. Chojniczanka przez pierwszą rundę powoli się rozpędzała i ostatecznie jesień zakończyła na piątym, barażowym miejscu z 30 punktami. Traci do Kotwicy 7 punktów. Klub z Chojnic nie robił wielkiej rewolucji w składzie. Przede wszystkim pożegnał się z doświadczonymi Arielem Borysiukiem i Piotrem Gielem.

Najbliższy rywal Kotwicy w pierwszej części całkiem dobrze prezentował się w ofensywie (29 goli). Nie przeszkodziło to Chojniczance, by wzmocnić głównie tę formację. Dwóch nowych napastników ma wzmocnić siłę ofensywną, a dwóch nowych bramkarzy obronę.

Podopieczni sympatycznego trenera Krzysztofa Brede rozegrali kilka ciekawych meczów towarzyskich. Przegrali tylko z ekstraklasowym ŁKS-em Łódź 1:2, a z ciekawszych zwycięstw – to wygrana nad Lechią Gdańsk 3:2. W ostatnim sprawdzianie formy Chojniczanka pokonała trzecioligową Gedanię Gdańsk 1:0.

Ekipa z Kaszub należy do wymagających rywali i niełatwe zadanie czeka naszą drużynę. Atutem Kotwicy będzie własny stadion i wsparcie kibiców.

Pierwsze starcie tych ekip zakończyło się remisem 1:1 i Kotwica złapała kryzys na kilka spotkań. Tym razem miejscowi kibice liczą na dobry start drugiej części sezonu.

Mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 12:45.