Kosztowny remis

W 24 kolejce piłkarskiej II ligi Kotwica zmierzyła się na wyjeździe z Radunią Stężyca.

Pierwszy meczy tych ekip w tym sezonie w Kołobrzegu zakończył się remisem 1:1.

Kołobrzeżanie w ostatnich meczach choć grali coraz lepiej to razili nieskutecznością i tracili kolejne punkty. Czekało ich trudne zadanie, by się przełamać.

Radunia należy do ligowej czołówki. Podobnie do naszej ekipy, zespół ze Stężycy zdobył na wiosnę 4 punkty i również liczył na poprawę swojego dorobku.

Spotkanie przebiegało przy kiepskich warunkach atmosferycznych. Kołobrzeżanie szukali swoich okazji do przełamania defensywy Raduni. Dopięli swego w końcówce pierwszej połowy.

Kotwica objęła prowadzenie w 42 minucie po golu Jonathana Juniora.

Gospodarze odpowiedzieli na początku drugiej połowy. Do remisu doprowadził Wojciech Łuczak. W 50 minucie wykorzystał rzut karny.

Później trwała mocna walka o zwycięstwo. Gra się zaostrzyła i w efekcie sędzia wyrzucił z boiska dwóch graczy miejscowej ekipy Michała biskupa w 76 minucie i 89 Tomasza Dejewskiego.

Kołobrzeżanie nie wykorzystali gry w przewadze i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Była to kosztowna strata punktów. Zespół kołobrzeski stracił pozycję lidera na rzecz KKS Kalisz. Nasz zespół ma w dorobku 42 punkty i zajmuje 2 miejsce.

Kotwica w 25 kolejce ma przełożony mecz z Zagłębiem II Lubin na 9 kwietnia.

Nasza drużyna wróci do zmagań ligowych 28 marca kiedy to zmierzy się na wyjeździe z GKS Jastrzębie.